Události, akce

Zahájení adventu 2014

V sobotu 29. listopadu proběhlo již tradiční zahájení adventního času roku 2014.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

III. ročník souboje TJ Sokol Sobíňov vs. SDH Sobíňov

V sobotu 5. července 2014 se uskutečnil již III. ročník pouťového soupeření mezi týmy TJ Sokol Sobíňov a SDH Sobíňov. Před samotným zápolením se ještě dopoledne se konal turnaj žáků ve fotbale.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Sobíňovský pohár 2014

Akce se konala 7. a 8. června 2014 za nádherného letního počasí na fotbalovém hřišti.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

140 let železnice na Chotěbořsku

V létě roku 2011 proběhla akce k výročí 140 let železnice na Chotěbořsku. Součástí byla také výstava na OÚ.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Oslavy 130 let SDH Sobíňov

V sobotu 9. července 2011 proběhla oslava 130 let SDH Sobíňov, která byla spojena se svěcením praporu. Zde je několik fotografií z této akce.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Pouť 2009

Několik fotografií ze sobíňovské pouti, která se konala druhý týden v červenci roku 2009.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Podoubravský víceboj 2008

Toto jsou fotografie z Podoubravského víceboje, který se konal v létě 2008. Další info naleznete zde.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Výlov 2007

Dne 13. 10. 2007 proběhl výlov Zahájského rybníka.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Podoubravský víceboj 2007

Dne 25. 8. 2007 se v Jeřišně konal Podoubravský víceboj 2007. S chutí zvítězit se zúčastnilo 17 tříčlenných družstev obcí Podoubraví. Celou akci zaštítila obec Jeřišno, která se postarala o organizaci celé soutěže, pobavení a občerstvení diváků. Za to obci Jeřišno patří poděkování.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh s pinkajícím pingpongovým míčkem, střelba ze vzduchovky, stavění přepravek a na čas je donést do cíle, chůze na chůdách a pátou disciplínou měla být jízda na trojkole, ale to se během první jízdy družstvu Bezděkova podařilo odstavit. Místo trojkola byla zařazena disciplína-udržet co nejdéle 14 kilové dřevěné razítko Podoubraví.

Vítězné pořadí:
1. místo: Obec Bezděkov 
2. místo: Městys Libice nad Doubravou 
3. místo: Obec Dolní Sokolovec

Obec Sobíňov skončila na 5. místě (před Chotěboří, Ždírcem nad Doubravou a dalšími…).

Všem obcím patří velká gratulace za pěkné výsledky a chuť si zasportovat. 
Celá akce probíhala za krásného slunečného počasí. Program dne byl zpestřen vystoupením chotěbořských mažoretek, SDH Jeřišno předvedlo požární útok, Vilémovské boubelky ukázali, že tančit opravdu umí, sourozenci Haškovi z Jeřišna učili starosty latinskoamerický tanec, což se divákům velmi líbilo. 
Příští rok se můžeme těšit na další ročník, který bude v režii vítězné obce Bezděkov.

Převzato z www.podoubravi.cz

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Den Země 2007

21. dubna se uskutečnil další ročník „Dne Země“. Pořádající příznivci ochrany přírody z Chotěboře měli jako vždy vše dobře připravené. Pro děti je takováto akce určitě přínosem. Pěkným zabavením, zpestřením a pro některé zážitkem bylo první setkání s koňmi, které jistě obohatilo program.

Takovéto akce mají jistě své místo při výchově mladé generace, kdy v začátku se dbalo na slušné pozdravení a poznávání přírody pod vedením lidí, kteří o přírodě vědí své. Pro Sobíňov je a bude každá takováto akce svým způsobem vyznamenáním a vysvědčením o tom, že jsme krásnou a udržovanou obcí.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Pohádkový vláček 2006

Zpestřením svátku 8. května byla jistě akce chotěbořského Junioru – Pohádkový vláček. Veškeré dění se odehrávalo v části naší obce v Sopotech. Loňského roku byla podobná akce u Příjemek, kde pořadatelé odhadovali asi 1200 lidí a letos, i přes nepřízeň počasí, dle průvodčího p. Lukáše Starého přepravil tento vláček – již důchodce – 3000 osob.

Pořadatelé připravili pro děti v lese za Babínem hry a soutěže, podle slov účastníků byla akce pěkná. Pro nás je potěšující, že obec, kterou si pořadatelé vybrali, byl právě Sobíňov. Pokud nedojde při těchto příležitostech k nějakému úrazu nebo neštěstí, je pro děti takováto akce poučná a je to vhodné využití volného času. Poděkování patří panu Vítu Janáčkovi, který na žádost pořadatelů zařídil otevření naší kulturní památky – sopotského kostela.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»