2010

Oprava cest v říjnu 2010

Oprava cest po budování kanalizace proběhla v říjnu roku 2010.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Stavba čističky v roce 2010

Fotografie čistírny odpadních vod, která bude stát vedle hřbitova.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Psí kusy 2010

Občanské sdružení Sobíňov a Kamarád z Bílku za pomoci Obecního úřadu Sobíňov, Českého svazu ochránců přírody Chotěboř a pod patronací krajského zastupitele Stanislava Šípa uspořádala v sobotu 12. června již druhý ročník akce pod názvem Psí kusy 2010. Přítomným se pestrý program plný her a soutěží opět líbil, ale horké a dusné počasí lidi i zvířata nad míru vyčerpávalo.

Novinkou byla překážková dráha cvičených králíčků, které má v tréninku mezinárodní rozhodčí Jindřich Šíp. Děti si dokonce mohly vyzkoušet jaké to je vodit skákající ušáčky po trati. Vynikající byla účast Záchranářské brigády kraje Pardubice, která předvedla výcvik psů, kteří vyhledávají oběti pod sutinami a za jiných živelných či válečných katastrof. Martina Kohoutová se svým týmem Občanského sdružení Kamarád z Bílku předvedla agility a zapůjčila překážky a moderovala celé odpoledne. Novinkou byl i výcvik loveckých psů, který předvedl pan Bohumil Honzík a jeho paní. Přihlížející zase získali o jednu zajímavou zkušenost navíc.

Na titul Hafuša z Podoubraví aspirovalo deset dvojic. Porota tentokrát upustila od přísného posuzování souladu páníčka se psem, protože vražedné vedro ubíralo všem síly, a ocenila předvedený šarm, eleganci a základní poslušnost. Loňští vítězové Hafuši pan Říčan ze Sobíňova se psem Timem pak předal vítězům diplom a pan Stanislav Šíp věcné ceny. Příští ročník Psí kusy se bude konat v podobném termínu jako loňský a letošní, tedy v první polovině června 2011. Už dnes můžeme slíbit, že se opět na kolbišti objeví policejní psovodi se svými „Rexíky“. V letošním roce, bohužel, měli jiné úkoly.

Psí kusy 2010 by se nemohly uskutečnit, kdyby pořadatelům nepomáhali lidé, kteří ochotně udělali to, na co sama sdružení neměla sílu. Chceme především poděkovat rodině pana Karla Bílka, která posekala celé rozlehlé kolbiště a starostovi Václavu Ležákovi, který zajistil přivezení a odvoz překážek na agility z psince v Bílku. Paní Marie Dočekalová jako správcová chaty ČSOP Chotěboř zajistila občerstvení. A nakonec velké díky všem, kteří přes nepřízeň počasí přišli a věnovali vstupné na opravu Sopotských varhan. Vybralo se 2248 Kč. (krč)

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Kanalizace jaro 2010

Fotografie zobrazují, jak pokračují práce na kanalizaci v naší obci.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Obecní ples 2010

Fotografie z tradičního obecního plesu, který se konal v březnu roku 2010.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»


Seznam galerií