Občanské sdružení

Slavnosti varhan

Fotografie ze svěcení varhan.

Autor fotografií: Miloslav Vaněk

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Části varhan před restaurováním

Na těchto fotografiích můžete vidět části varhan před restaurováním.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Restaurování varhan

Fotografie z restaurování varhan.

Foto: Ivo Havlík

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Psí kusy 2010

Občanské sdružení Sobíňov a Kamarád z Bílku za pomoci Obecního úřadu Sobíňov, Českého svazu ochránců přírody Chotěboř a pod patronací krajského zastupitele Stanislava Šípa uspořádala v sobotu 12. června již druhý ročník akce pod názvem Psí kusy 2010. Přítomným se pestrý program plný her a soutěží opět líbil, ale horké a dusné počasí lidi i zvířata nad míru vyčerpávalo.

Novinkou byla překážková dráha cvičených králíčků, které má v tréninku mezinárodní rozhodčí Jindřich Šíp. Děti si dokonce mohly vyzkoušet jaké to je vodit skákající ušáčky po trati. Vynikající byla účast Záchranářské brigády kraje Pardubice, která předvedla výcvik psů, kteří vyhledávají oběti pod sutinami a za jiných živelných či válečných katastrof. Martina Kohoutová se svým týmem Občanského sdružení Kamarád z Bílku předvedla agility a zapůjčila překážky a moderovala celé odpoledne. Novinkou byl i výcvik loveckých psů, který předvedl pan Bohumil Honzík a jeho paní. Přihlížející zase získali o jednu zajímavou zkušenost navíc.

Na titul Hafuša z Podoubraví aspirovalo deset dvojic. Porota tentokrát upustila od přísného posuzování souladu páníčka se psem, protože vražedné vedro ubíralo všem síly, a ocenila předvedený šarm, eleganci a základní poslušnost. Loňští vítězové Hafuši pan Říčan ze Sobíňova se psem Timem pak předal vítězům diplom a pan Stanislav Šíp věcné ceny. Příští ročník Psí kusy se bude konat v podobném termínu jako loňský a letošní, tedy v první polovině června 2011. Už dnes můžeme slíbit, že se opět na kolbišti objeví policejní psovodi se svými „Rexíky“. V letošním roce, bohužel, měli jiné úkoly.

Psí kusy 2010 by se nemohly uskutečnit, kdyby pořadatelům nepomáhali lidé, kteří ochotně udělali to, na co sama sdružení neměla sílu. Chceme především poděkovat rodině pana Karla Bílka, která posekala celé rozlehlé kolbiště a starostovi Václavu Ležákovi, který zajistil přivezení a odvoz překážek na agility z psince v Bílku. Paní Marie Dočekalová jako správcová chaty ČSOP Chotěboř zajistila občerstvení. A nakonec velké díky všem, kteří přes nepřízeň počasí přišli a věnovali vstupné na opravu Sopotských varhan. Vybralo se 2248 Kč. (krč)

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Promenádní koncert 2009

V září 2009 se konal Svatováclavský promenádní koncert s přehlídkou bábovek. Na koncertu vystoupil Dechový orchestr mladých z Chotěboře.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Psí kusy 2009

Akce proběhla v neděli 7. června od 10:00 hodin v Sobíňově na louce v Sopotech.

Představili se:

  • Mistryně Evropy v agility Jana Fuksová s pudličkou Beibi a její tým
  • Lada Krejčová, mistryně republiky v tanci se psy
  • Martina Kohoutová s ukázkami canisterapie a výcviku vodících psů
  • chotěbořští kynologové, jejichž belgických a německých ovčáků by se měli bát všichni zloději a násilníci

Vyvrcholením programu bylo:
Hafuša z Podoubraví – přehlídka pejsků bez rozdílu rasy ve stylu 1. republiky.

Patronem akce, kterou pořádá Občanské sdružení Sobíňov za podpory obecního úřadu, je zastupitel kraje Vysočina Stanislav Šíp a firma Chovprodej Chotěboř.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Dražba obrazů

V dubnu 2009 uspořádalo občanské sdružení ve spolupráci s OÚ prodejní výstavu obrazů manželů Ludmily a Stanislava Bartůškových. Výtvarníci věnovali ve prospěch sopotských varhan 5 pláten, které byly na závěr výstavy vydraženy, a dále část výtěžku z prodeje obrazů.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Podoubravské kraslicové stromořadí aneb Velikonoční cesta k varhanám

Svazek obcí Podoubraví a Občanské sdružení Sobíňov uspořádaly akci Podoubravské kraslicové stromořadí aneb Velikonoční cesta k varhanám. V rámci této akce jsme vytvořili český rekord – nejdelšího hada z vejdumků.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Promenádní koncert 2008

Promenádní koncert s přehlídkou bábovek přilákal o slunečné neděli 28. září do sobíňovských Sopot kolem 240 návštěvníků. Ti pak na obnovu vzácných varhan ve zdejším kostele přispěli více než deseti tisíci korunami.

Více o tomto koncertu a přehlídce zde.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»

Výstava růží 2008

Více než 100 druhů růží viděli návštěvníci výstavy královny květin, která se konala ve dnech 5. – 6. a 12. – 13. července v místnosti sobíňovského obecního zastupitelstva. Výstavu pořádalo Občanské sdružení Sobíňov spolu s obecním úřadem a zahradnickou firmou Bohumila Petruželky. Cílem bylo získat z dobrovolného vstupného další finanční prostředky na opravu historických varhan a na oplátku dát návštěvníkům možnost objednat si rostliny podle jakéhosi „živého katalogu“ na jednom dostupném místě. Myslíme si, že všechny strany mohly být s průběhem a výsledky výstavy spokojeny.

Více informací naleznete zde.

Prohlédněte si tuto fotogalerii »»»