Kultura

V obci se nachází kulturní dům. Za budovou obecního úřadu je umístěn letní parket, kde se za příznivého počasí konají v létě různé akce. Parket je možné pronajmout i na různé oslavy.

kulturnidum

Na začátku března se v kulturním domě koná tradiční obecní ples. První a druhou červencovou neděli jsou v obci staročeské poutě. Na náves každoročně přijíždějí zajímavé atrakce, které jsou velkým lákadlem hlavně pro děti.

Letní parket slouží také k pořádání dětských diskoték, které jsou obvykle pořádány na začátku a na konci velkých letních prázdnin. V průběhu léta je možno poslechnout a zatancovat si na hudbu country skupin, které přijíždějí v rámci akce Léto v Železných horách.

Den Země je den, který je věnován naší planetě Zemi. Je to akce, která zdůrazňuje, že životní prostředí je potřeba chránit a nejen děti se při této příležitosti dozví spoustu nových věcí. V červnu se pořádá den dětí, kdy je pro nejmenší připraveno spoustu soutěží, při kterých si mohou procvičit své dovednosti a vyhrát něco dobrého na zub.

Přibližně měsíc před Vánoci se koná v KD každoroční posezení se seniory. V sopotském kostele bývá každý rok Vánoční koncert. Hezkou tradicí se také stalo štědrovečerní zpívání koled pod vánočním stromem na návsi.