10. výročí otevření NS v Sobíňově

V sobotu 30. května se konala akce k 10. výročí otevření místní naučné stezky, kdy při této události měla být odhalena pamětní deska Františku Vyšatovi. Na zahájení akce přišlo téměř 150 lidí, a to nejenom místních občanů, ale i turistů z blízkých obcí a měst. Na startu dostal každý, kdo zaplatil symbolickou částku, speciální odznak k výročí a také lístek na razítka. Pokud poté prošel celou stezku a na předem určených místech si nechal dát razítko do kartičky, mohl se v cíli na letním parketě těšit na odměnu v podobě porce prasete zdarma. Při zahájení pan starosta přivítal všechny přítomné a poděkoval panu Jonákovi a panu Málkovi za vytvoření naučné stezky před deseti lety a také za práci na zimních a letních pochodech, které se každoročně konají.

Následně se všichni vydali na pochod naučnou stezkou, aby zhruba po hodině chůze dorazili na Hlínu, kde mělo proběhnout samotné odhalení. František Vyšata byl cestovatel, který se po svých cestách po Jižní Americe natrvalo usadil v Sobíňově. Po krátkém proslovu pana Jonáka byla deska úspěšně odhalena a nyní již slouží všem turistům. Nedaleko pamětní desky bylo místo, kde jste si mohli nechat dát první razítko. Po odhalení se turisté vydali na další část naučné stezky, bohužel se pokazilo počasí a všichni trochu zmokli. V Sopotech u kostela bylo druhé místo, kde si lidé mohli nechat orazítkovat kartičku. Pro všechny účastníky bylo v cíli na letním parketě kromě prasete ještě připraveno další občerstvení v podobě piva, lima a teplých nápojů.

Velké poděkování patří všem pořadatelům a speciálně panu Jonákovi, který tuto stezku vytvořil a do obce každoročně naláká spoustu turistů.

Autor: admin | Kdy: před šesti roky | Turistika Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv