25. ročník „Léta v Železných horách“

image1 Sobota 3. 8. 2019 – KČT Havlíčkův Brod společně s obcí Sobíňov uspořádali již 25. ročník turistického pochodu a cyklojízdy – Léta v Železných horách.

Sraz účastníků proběhl mezi šestou a devátou v místní, velmi oblíbené hospodě „U Štefana“. Po vyplnění přihlášky se základními údaji a výběrem trasy, zaplacení startovného a obdržení mapky se mohlo vesele odstartovat. Na výběr bylo z pěti tras pro pěší (7 km, 15 km, 25 km, 35 km, 50 km) a ze tří cyklotras (20 km, 40 km, 80 km).

Pod letním zamračeným mráčkem, který nás svými kapkami deště ochladil brzy ráno a v odpoledních hodinách, se akce zúčastnilo krásných 367 účastníků a 5 pořadatelů. Po svých se vydalo 195 turistů, na kolo usedlo 172 cyklistů. Jeden se dokonce zúčastnil akce se svojí koloběžkou.

Nejstarším účastníkem byl vitální turista Oldřich Růžička ze Žďáru nad Sázavou (ročník 1935), který se vydal na místní sedmikilometrovou naučnou stezku. Za zmínku určitě stojí i pan Miloslav Musil, který se vydal na stejnou trasu (ročník 1937). Mezi další patří paní Zdeňka Kozáková (1937, 15km), pan Otto Nevěčný (1938, 15km) a pan Petr Lamer (1938, 15km).

Největší počet zúčastněných pocházel ze Sobíňova, a to 107. Další obce s největším počtem jsou ke zhlédnutí v následující tabulce.

Obec

Počet účastníků

Sobíňov

107

Chotěboř

28

Havlíčkův Brod

26

Ždírec nad Doubravou

22

Jihlava

21

Žďár nad Sázavou

18

Pelhřimov

15

Praha

8

Dva nejvzdálenější účastníci k nám zavítali z Teplic. Další ke shlédnutí níže.

Obec

Vzdušná vzdálenost (km)

Teplice

173

Vidče

170

Varnsdorf

157

Bílovice

145

Hranice

143

Jako každoročně byl i letos cíl U Štefana“ do 18 hodin. Účastníci obdrželi odměnu v podobě pamětního listu a ořezávátka. Po svých výkonech si mohli všichni doplnit energii na venkovním parketě, kde bylo přichystáno bohaté občerstvení. Celý den byl zakončen taneční zábavou, která se protáhla až do ranních hodin. 
 

Celou akci hodnotím jako velmi vydařenou a těším se na další shledání. Ráda bych touto cestou poděkovala všem pořadatelům a všem účastníkům za přízeň.

Autor: Monika Dymáčková

Autor: admin | Kdy: před dvěma roky | Turistika Události a akce Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv