Bude česká lípa Evropským stromem roku 2017?

Chcete-li, aby se česká lípa stala Evropským stromem roku 2017, podpořte lípu na Lipce a hlasujte od 1. do 28. února 2017 na www.evropskystromroku.cz.

evropsky-strom-roku-2017

Soutěž Evropský strom roku vznikla v roce 2011 a postupují do ní vítězové národních soutěží. Českou republiku bude v evropské soutěži v roce 2017 zastupovat Lípa na Lipce, která se stala suverénní vítězkou ankety Strom roku 2016, ve které získala 55 367 hlasů. Lípa roste v obci Lipka u Horního Bradla ve východních Čechách. Věk této lípy srdčité se odhaduje až na 800 let a obvod jejího kmene je 9 metrů. Patří tak k nejmohutnějším lípám v ČR vůbec. Roste na zajímavém místě, přestože obec Lipka má jen asi 20 trvale hlášených obyvatel, nejstarší zmínka o tomto místě pochází z roku 1303. Vztahuje se k tvrzi Lipka, která byla v 16. století přestavěna Janem Kustošem na renesanční zámek. Lípa roste jižně od tohoto zámečku, přibližně na poloviční cestě k bývalému hřbitovu, z kterého se dodneška zachovala jen hrobka Kustošů.

Titul Evropský strom roku 2017 zatím nezískal žádný český zástupce. Nejlépe se umístila v loňském roce lípa z Tatobit na Semilsku, která získala 2. místo. Chcete-li, aby se česká lípa stala Evropským stromem roku 2017, podpořte lípu na Lipce a hlasujte od 1. do 28. února 2017 na www.evropskystromroku.cz.

Každý hlasující má v letošním roce dva hlasy, které musí dát dvěma finalistům. Po odkliknutí na webové stránce přijde hlasujícímu na emailovou adresu, kterou uvede, žádost o potvrzení. Pokud má hlasující dvě emailové adresy, které používá (služební a soukromá) může hlasovat s použitím obou emailových adres. Webové stránky bude možné prohlížet z mobilů nebo tabletů, a bude možno z nich hlasovat. Poslední týden bude hlasování tajné, tj. na webové stránce se nebudou zobrazovat počty hlasů jednotlivých finalistů.

Autor: admin | Kdy: před pěti roky | Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv