Hodnocení promenádního koncertu

Promenádní koncert s přehlídkou bábovek přilákal o slunečné neděli 28. září do sobíňovských Sopot kolem 240 návštěvníků. Ti pak na obnovu vzácných varhan v zdejším kostele přispěli více než deseti tisíci korunami.

Občanské sdružení Sobíňov s podporou obecního úřadu uspořádalo v rámci sbírky na záchranu historických varhan koncert Dechového orchestru mladých při ZUŠ v Chotěboři. Těleso vedené kapelníkem, ředitelem školy Milanem Mocem a panem Aloisem Štěrbou, má na svém kontě již mnohé mezinárodní úspěchy. Svou výtečnou pověst potvrdil i při Promenádním koncertě na sopotské návsi v Sobíňově. Spolu se slunečným počasím přispěl k výborné náladě posluchačů a zasloužil se tak i o jejich štědrost při sbírce. Pozornost lidí upoutal také další nápad rady občanského sdružení: vyzvat amatérské i profesionální pekaře a pekařky, aby přinesli na přehlídku české tradiční nedělní pohoštění – svou bábovku. Výzva měla úspěch, „sešlo“ se 27 nadýchaných krasavic, které byly nejdříve vystaveny a obdivovány a pak rozkrájeny a přítomnými posluchači a muzikanty snědeny.

babovky

Dobrou nedělní náladu pomohl udržovat i místní restauratér Štefan Lazorčák, který sladké pohoštění servírované radou občanského sdružení vyvážil svou spíše slanou nabídkou. Během odpoledne si návštěvníci mohli prohlédnout i poutní kostel s historickými varhanami. Rada občanského sdružení Sobíňov děkuje všem, kteří se postarali o sladkou tečku svatováclavské neděle a připomíná, že recepty na prezentované dobroty vyjdou v nejbližším čísle Sobíňovských novinek.

Děkuje přispěvatelům za jakýkoli obnos věnovaný na záchranu varhan a také zastupitelům obce, kteří tyto snahy podporují organizačně i finančně.

babovky-1

Už dnes se všichni těší na benefiční koncert loutnisty Jindřicha Macka a zpěvačky Pavly Fendrichové. Na počest vzniku republiky a pro záchranu varhan přednesou bez nároku na honorář 26. října 2008 v sopotském kostele Janáčkovu Moravskou lidovou poezii v písních.

Autor: admin | Kdy: před 13 roky | Události a akce

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv