Léto v Železných horách 2016

leto-zh-znak Obec Sobíňov a KČT Havlíčkův Brod pořádají v sobotu 6. srpna 2016 22. ročník dálkového pochodu a cykloturistické jízdy LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH.

Trasy pěší:

• 50 km – Sobíňov, Zubří, Veselý Kopec, Krucemburk, Doubravník, Sobíňov
  • 35 km – Sobíňov, Možděnice, Veselý Kopec, Krucemburk, Hluboká, Sobíňov
  • 25 km – Sobíňov, Hudeč, Krucemburk, Hluboká, Sobíňov
  • 15 km – Sobíňov, Podmoklany, Ždírec n/D, Sobíňov
  • 7 km – Naučná stezka Sobíňov

Cyklotrasy:

• 80 km – Sobíňov, Libice n/D, Trhová Kamenice, Hlinsko, Herálec, Polnička, Sobíňov
  • 40 km – Sobíňov, Vojnův Městec, Radostín, Polnička, Račín, Sobíňov
  • 20 km – Sobíňov, Krucemburk, Hluboká, Sobíňov (POZOR ZMĚNA TRASY kvůli uzavřené silnici Sloupno – Podmoklany)

Trasy ve formátu GPX ke stažení zde – http://obecsobinov.cz/…ro-navigace/

Připravena bude i speciální trasa pro horská kola (50 km).

• Sobíňov, Bílek, Libice n/D, Maleč, Modletín, Chloumek, Horní Vestec, Možděnice, Rovný, Hudeč, Horní Studenec, Sobíňov
  • Mapa trasy – http://obecsobinov.cz/…horska-kola/

Start: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD tratě 238 Havl.Brod – Pardubice 0,5 km po modré turistické značce směr Chotěboř)

Cíl: Hospoda „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin.

Startovné: 20,– Kč, děti do 15 let zdarma

Ubytování: Od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna, na zemi ve vlastním spacáku. Cena 20 Kč za jednu noc.

Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana“ a na letním parketě.

Další informace:

Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami.

Doporučujeme i vlastní turistické mapy 1 : 100 000 Žďárské vrchy, nebo 1 : 50 000 Železné hory a Havlíčkobrodsko.

Trasy jsou vedeny převážně po značených turistických cestách a cyklotrasách v CHKO Železné hory. Proto dodržujte pravidla slušného chování v přírodě. Při chůzi a jízdě po silnici dodržujte pravidla silničního provozu. Akce se koná za každého počasí a každý účastník jde a jede na vlastní nebezpečí. Děti do patnácti let se mohou zúčastnit jen v doprovodu osoby starší osmnácti let.

V cíli pochodu bude od 14,00 hodin na letním parketě koncert trampských písní. Od 20,00 hodin bude na parketě taneční zábava.

Zdrávi došli a dojeli!

Léto v Železných horách 2016