Nový spolek v Sobíňově

V Sobíňově vznikl na začátku března tohoto roku nový spolek s názvem CHAŠBEN.  Co znamená Chašben?

Název spolku Cha-š-ben vznikl jako zkratka spojení slov „Cha-loupka Š-ťastného Ben-jamína“.

Vznikl pro oživení a obnovení zapomenutého Mariánského poutního místa v Sopotech. Moc bychom si přáli, aby to bylo opět místo plné života,  radosti, pokoje a každý, kdo přijde, zde prožil jeden ze svých nezapomenutelných zážitků. Snažíme se o rozvoj křesťanské kultury i s její tradicí. Chceme se učit od světců, tvořivě přiblížit historii, ať už tu starou a nejstarší, tak i tu nedávno minulou. Toužíme rozvíjet řemeslné odkazy našich předků, vést k úctě, tolerantnosti, upevňovat morální hodnoty u dětí i mladé generace, rozvíjet manuální zručnost a jedinečnost každého člověka.

Organizujeme různé kulturní, zážitkové, vzdělávací a společenské programy nejen pro děti a mládež, ale i pro širokou veřejnost. Důležité je ale říci : „nejsme na to sami..“ Kdybychom neměli kromě stálých členů velkou podporu u spousty úžasných, talentovaných dobrovolníků a nadšených lidiček pro dobrou věc, mohli bychom veškeré akce jen velmi těžko uskutečnit.

A pak…nejdůležitější jste však VY. Vaše účast na našich akcích je pro Nás velkou radostí. Spokojenost zářicí z Vašich očí je pro Nás tou největší odměnou.
Autor: Miloš Starý | Kdy: před šesti roky | Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv