Ohlédnutí za sobotním pochodem

memorial-logo V sobotu 7. února 2015 se uskutečnil 21. ročník akce Zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka. Účastníkům přálo velmi hezké zimní počasí, po ranní mlze, která se brzy rozpustila, svítilo celý den slunce a teplota bylo okolo bodu mrazu. Většina trasy byla pokryta sněhem, takže po několika letech mohli účastníci vyrazit také na běžkách.

Do cíle v hostinci U Štefana dorazilo 230 účastníků, přímo ze Sobíňova bylo 79 pochodujících. Nejvíce turistů bylo z blízkého okolí obce, další větší skupinky turistů dorazily z Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, z Kamenné a Třebíče. Zúčastnili se i turisté ze vzdálenějších obcí a měst, například z Prahy, Kutné Hory, Ústí nad Orlicí, Kralup nad Vltavou atd. Nejstarším účastníkem byl Jan Pospíchal z Kutné Hory (1935), nejmladším Ema Štejnarová ze Sobíňova (2012).

Děkujeme všem účastníkům, kteří přišli na tuto akci. Poděkování také patří všem pořadatelům za uspořádání pochodu a personálu hospody U Štefana za vynikající občerstvení.

O memoriálu napsal také pan Vratislav Voral a v Havlíčkobrodském deníku vyšel o pochodu článek.

Autor: Ondřej Starý | Kdy: před dvěma roky | Turistika Události a akce Zajímavosti