Ohlédnutí za vydařeným sobotním pochodem

V sobotu 6. února 2016 se uskutečnil 22. ročník akce „Zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka“. Bohužel nebyl žádný sníh, a tak nemohl nikdo vyrazit do okolí na běžkách, ale na druhou stranu bylo od rána jasné a slunečné počasí, které na start přilákalo celkem 274 lidí. Z tohoto počtu se 178 lidí vydalo na patnáctikilometrovou trasu, 89 na dvacetikilometrovou a 7 účastníků si prošlo místní naučnou stezku. Bylo i pár turistů, kteří si trasu projeli na kole.

Nejstarším účastníkem byla paní Zdeňka Fikarová z Havlíčkova Brodu (ročník 1933), mezi muži byl nejstarším pan Jan Pospíchal z Kutné Hory (ročník 1935). Nejvzdálenějším účastníkem byla paní Michaela Bílek, která pochází ze slovenského Lučence, nejvzdálenější z ČR byla paní Zdenka Wichtová z Českých Budějovic.

Nejvíc účastníků bylo ze Sobíňova (83), poté z Havlíčkova Brodu (53), Chotěboře (21), Ždírce nad Doubravou (15) a Hlinska (11). Přijeli ale také turisté např. z Prahy, Jihlavy, Humpolce, Třebíče nebo Telče.

V cíli v hostinci „U Štefana“ byl pro každého připraven pamětní list a přichystáno občerstvení. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na akci podíleli, všem pořadatelům, pomocníkům a v neposlední řadě také všem účastníkům pochodu. Budeme se na vás těšit na dalších akcích v naší obci.

Autor: admin | Kdy: před šesti roky | Turistika Události a akce

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv