Pár čísel ze sobotního zimního pochodu

V sobotu 4. února 2017 se konal 23. ročník akce „Zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka“. Letos byl dostatek sněhu, a proto si přišli na své i příznivci jízdy na běžkách. Předpověď počasí úplně ideální nebyla, hrozil i déšť, ale nakonec většinu dne bylo pod mrakem s teplotou lehce nad bodem mrazu beze srážek. Na start přišlo 239 lidí, z tohoto počtu se 128 lidí vydalo na dvacetikilometrovou trasu a 111 lidí na kratší, desetikilometrovou. Jeden turista vyrazil na trasu i na kole.

Nejstaršími účastníky byli pánové Miloslav Musil z Havlíčkova Brodu (ročník 1937) a pan Vincent Mojžíš také z Havlíčkova Brodu (ročník 1937). Nejmladšími účastníky byly Stela Kampová a Johanka Kampová ze Sobíňova, obě narozené v roce 2015. Nejvzdálenější účastníci přijeli až ze slovenské Trnavy.

Nejvíc účastníků bylo ze Sobíňova (77), poté z Havlíčkova Brodu (34), Chotěboře (31) a Ždírce nad Doubravou (20). Přijeli ale také turisté např. z Jihlavy, Humpolce nebo Třebíče.

V cíli v hostinci „U Štefana“ byl pro každého připraven pamětní list. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na akci podíleli, všem pořadatelům, pomocníkům a v neposlední řadě také všem účastníkům pochodu. Budeme se na vás těšit na dalších akcích v naší obci.

Autor: admin | Kdy: před pěti roky | Turistika Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv