Pětadvacátý ročník akce Zimním Podoubravím

V sobotu 2. února 2019 se konal 25. ročník akce „Zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka“. Letos dokonce i se sněhem, což poslední roky nebývá samozřejmostí, nicméně počasí úplně ideální pro pochod bohužel nebylo. Koncem týdne přišla obleva, teplota byla nad nulou, a tak se spousta lidí rozhodovala, zda zvolit běžky nebo vyrazit na trasu po svých.

Na start přišlo celkem 215 lidí, z tohoto počtu se 83 lidí vydalo na dvacetikilometrovou trasu a 132 lidí na kratší, desetikilometrovou. Na běžkách vyrazilo celkem 23 lyžařů.

Nejvíc účastníků bylo ze Sobíňova (69), poté z Havlíčkova Brodu (32), Chotěboře (31), Žďáru n/S (16) a Jihlavy (6). Přijeli ale také turisté např. z Třebíče, Prahy a také ze vzdálenějších míst jako jsou Vidče, Lidečko nebo Nížkovice. Nejvzdálenější účastníci byli Pappovi, kteří dorazili z rakouského města Deutsch Wagram. Nejstarším účastníkem se stal pan Růžička ze Žďáru n/S, který se narodil v roce 1935 a úspěšně zdolal deset kilometrů.

V cíli, v hostinci „U Štefana“ byl pro každého připraven pamětní list a výborné pohoštění. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na akci podíleli, všem pořadatelům, pomocníkům a v neposlední řadě také všem účastníkům pochodu. Budeme se na Vás těšit i v srpnu na pochodu „Léto v Železných horách“ a na dalších akcích v naší obci.

Autor: admin | Kdy: před třemi roky | Turistika

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv