Rekordní účast na 26. ročníku pochodu „Zimním Podoubravím“

V sobotu 1. února 2020 se konal 26. ročník akce „Zimním Podoubravím aneb Memoriál Ladislava Dymáčka“. Všechny zbytky sněhu zmizely během předchozího dne a tak bylo od začátku jasné, že letos se na běžkách nikdo nezúčastní. Od rána vládlo teplé, slunečné počasí a tak vše nasvědčovalo tomu, že určitě přijde přes dvě stě lidí.

Na start dorazilo nakonec celkem 318 účastníků, z tohoto počtu se 115 lidí vydalo na dvacetikilometrovou trasu a 198 lidí na kratší, patnáctikilometrovou. Někteří účastníci vyrazili i na kole, bylo jich celkem 5.

Nejvíc účastníků bylo již tradičně ze Sobíňova (90), další obce s největším počtem turistů shrnuje následující tabulka:

Obec Počet účastníků
Sobíňov 90
Havlíčkův Brod 35
Jihlava 28
Chotěboř 25
Žďár nad Sázavou 18
Hlinsko 13
Ždírec nad Doubravou 11

 

Nejvzdálenějším účastníkem byl Marek Piršel, který dorazil z Bratislavy. Nejstarší turisté, kteří úspěšně prošli trasy, jsou pan Oldřich Růžička (1935) ze Žďáru nad Sázavou, pan Jaroslav Fajmon (1938) z Hamrů nad Sázavou, paní Kerlová (1939) z Jihlavy, paní Alena Dvořáková (1939) z Telče a paní Marie Dontová (1939) z Havlíčkova Brodu.

V cíli, v hostinci „U Štefana“ byl pro každého připraven pamětní list a výborné pohoštění.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kdo se na akci podíleli, všem pořadatelům, pomocníkům a v neposlední řadě také všem účastníkům pochodu. Návštěnost akce ukazuje, že naše obec je turisty vyhledávaná a těší nás, že se vám u nás a v okolí líbí.

Autor: admin | Kdy: před dvěma roky | Turistika Události a akce

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv