Výzva k pokusu o zápis do G. knihy rekordů

Podoubravské kraslicové stromořadí aneb Velikonoční cesta k varhanám…

Tak by se měl jmenovat rekord, zapsaný v Guinessově knize, který by měli stvořit občané obcí Podoubraví. Sčítací komisaři, sdělovací prostředky a jiní nezbytní a důležití „lidé okolo“ se dostaví za tím účelem do Sobíňova 7. dubna 2009 v 10.00 hodin, kdy pokus odstartujeme. O dva dny později, pokud se to povede, nás Agentura Dobrý den představí na Staroměstském náměstí v Praze.

V čem bude rekord spočívat?

Vyfouknutými a ozdobenými vejci, takzvanými vejdumky, spojíme jako náhrdelníkem stromy lemující cestu od sobíňovského obecního úřadu na sopotskou náves. Celá tato trasa měří rovný kilometr. Dosavadní rekord je podle sdělení Agentury Dobrý den dlouhý 675 metrů.

Co k tomu potřebujeme?

Spolupráci škol, občanů, podnikatelů, neziskových organizací a jiných ochotných lidí a institucí, kteří mají chuť se zapojit do veselé a přitom vážně míněné akce. Při střízlivém počítání potřebujeme nashromáždit 15000 vyfouknutých vajíček. Ty se budou vázat na šňůrky po 50 kusech. Zdobit budeme podle svého vkusu, materiálem, na který jsme zvyklí a vázat budeme na šňůrku, která se nepřetrhne. Když nestačíte nashromáždit padesátku, necháte úvazek otevřený, organizátoři jej doplní. Také je možné odevzdat nezdobené vejdumky.

Kde se kraslice shromažďují?

Většinou ve škole, po domluvě s paní ředitelkou Mgr. Starou nebo s paní Říhovou. Je také možné je odevzdat na obecním úřadě nebo u organizátorů, Obecního sdružení Sobíňov, u Dr. Bohumily Krčové bytem v sobíňovské Nové vsi č. 105, tel 722 742 583.

Proč chceme získat zápis do Guinessovy knihy rekordů?

Chceme dát zbytku republiky najevo, že Podoubraví je nádherný kus přírody s cyklostezkami, lyžařskými terény, lesy s houbami a rybníky na koupání, plné kulturních památek a lidí, kteří si váží odkazu předků a návštěvníky rádi uvítají. A také – proto je vedle Svazku obcí Podoubraví pořadatelem též Občanské sdružení Sobíňov – chceme upozornit na naši snahu o záchranu 260 let starých vzácných varhan v Sopotech. Všem za příspěvky děkujeme a oznamujeme, že k 31. lednu letošního roku bylo na kontě varhany více než 117 000 Kč.

Autorem textu je Občanské sdružení Sobíňov

PS: Já jen ještě za sebe dodám, že pokud byste chtěli inspiraci jak například vajíčka zdobit nebo jak má šňůrka s padesáti vejdumky vypadat, tak se můžete zajít podívat do místního obchodu s potravinami, kde je u pokladny pověšena šňůrka s padesáti kraslicemi.

Autor: admin | Kdy: před 13 roky | Události a akce Zajímavosti

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv