Zasílání informací pomocí SMS zpráv

Vážení občané Sobíňova,

Od 1.1.2016 dojde k ukončení provozu veřejného rozhlasu v Sobíňově. Náklady na provoz a neustálé opravy dosahují vysokých hodnot a poruchovost je značná. V současné době již druhým rokem OÚ Sobíňov zasílá informace na mobilní telefony občanům pomocí krátkých textových zpráv (SMS). Tato služba je zcela zdarma a je na každém jestli o ní bude mít zájem. Jediné co je třeba, je nahlásit své telefonní číslo na obecní úřad.

S ukončením rozhlasu dochází také ke změně informování místních obyvatel, v případě krizových situací. Po konzultacích s HZS ČR, jsme dospěli tomuto řešení:

  • V případě krizové situace budou obcí projíždět hasičská auta vybavená megafony a budou informovat o aktuální situaci.
  • Obec Sobíňov nově využívá službu SMS Infokanál, díky které je možno informovat občany v krátkých textových zprávách o situaci, která by v případě nouze nastala. SMS zprávy je možno rozesílat i v případě výpadku elektrické energie nebo internetu. Tuto službu celou hradí ze svého rozpočtu obec Sobíňov a pro občany je zcela zdarma.

Tímto Vás důrazně žádáme, abyste do 31.12.2015 nahlásili na jedno číslo popisné (i evidenční) jedno telefonní číslo, na které bude tato SMS doručována. Tyto SMS budou zasílány pouze v případě krizových situací (povodně, velmi silného větru, kalamity, apod.). Číslo můžete nahlásit telefonem na 569 694 534, na e-mail ou@obecsobinov.cz nebo tento vyplněný dokument  vhodit do hnědé poštovní schránky umístěné na budově OÚ Sobíňov.

Autor: Miloš Starý | Kdy: před šesti roky | Upozornění

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv