Zhodnocení memoriálu 2008

2. února se uskutečnil již 14. ročník lyžařského přejezdu a turistického pochodu „Memoriál Ladislava Dymáčka“.

Jak se již stává tradicí, zase chyběl sníh. Přesto se v cíli v hospodě „U Štefana“ v Sobíňově sešlo rekordních 221 účastníků. Většina šla pěšky, našlo se však i 7 cyklistů a tři jezdci na koni. Nejvíce pochodníků bylo ze Sobíňova – 72, 40 z Chotěboře, 20 z Havlíčkova Brodu, 10 ze Žďáru nad Sázavou, 9 z Hlinska. Dále pak menší skupiny nebo jednodlivci z okolních obcí, ale také z Jaroměře, Prahy, Pardubic, Čáslavi, Ústí nad Orlicí, Kolína atd. Nejstarší účastník byl Miloslav Kadlec ze Žďáru n.S. – ročník 1926. Nejdál k nám vážil cestu Petr Boukal z Prahy.

Jak je vidět, turistům se u nás líbí, protože jejich počet každým rokem stoupá. Také je potěšitelné, že chodí velký počet místních obyvatel, což není všude pravidlem. Proto se jistě všichni těšíme na první únorovou sobotu v roce 2009, kdy s uskuteční již 15. ročník této akce.

Za pořadatele: Jaroslav Jonák

Autor: Miloš Starý | Kdy: před 14 roky | Události a akce

Navštivte nás na facebooku

Kontakt

Obec Sobíňov

Adresa:
Sobíňov č.p. 200
582 62

Telefon: 569 694 534
E-mail: ou@obecsobinov.cz

Více informací

Zpracování osobních údajů

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu ...

Zobrazit celý text

Přístupnost webu

Informace o přístupnosti webu naleznete v tomto článku

Zobrazit

Firmy v naší obci

Historie obce Sobíňov

Aktuální počasí

Další užitečné odkazy

Náhodná fotografie

Počítadlo návštěv